صدای برخوار-همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی طی مراسمی ۵۹ پروژه اشتغال، ۸ پروژه مسکن و یک پروژه مرکز مشاوره بهزیستی شهرستان با حضور فرماندار و نماینده دفتر امام جمعه دولت‌آباد به صورت وبینار در محل اداره بهزیستی شهرستان برخوار افتتاح شد.

به گزارش صدای برخوار،در این مراسم نخست عبدالله بنهری فرماندار شهرستان برخوار، ضمن استثنایی خواندن وضعیت شهرستان از لحاظ آمار و تعداد مددجویان دارای معلولیت بر توجه ویژه به معلولین و رفع نیازهای آنان تاکید نمود و افزود: خوشبختانه بهزیستی شهرستان از عملکرد قابل قبولی برخوردار بوده و در بین شکایات مردمی ارجاع داده شده به فرمانداری، اداره بهزیستی برخوار با کمترین موارد شکایت در بین سایر دستگاه‌ها مواجه بوده که این موضوع، شایان تقدیر و تشکر است.

حسن مرادی رئیس اداره بهزیستی برخوار نیز با اعلام اینکه بهزیستی شهرستان جذب حداکثری اعتبارات تخصیص داده شده را در اولویت برنامه های خود قرار داده است، اظهار داشت: سهم شهرستان از اعتبارات جذبی در حوزه اشتغال، یک میلیارد و ششصد میلیون تومان بوده است که توانسته‌ایم به جذب صد درصدی این اعتبارات بپردازیم و در اختیار جامعه هدف قرار دهیم.

وی افزود: در خصوص ۸ مورد پروژه مسکن نیز با وجود سهم آورده مددجویان و اعتباراتی که به آنان تخصیص داده شده است کمک‌های خوبی در این زمینه در قالب ارایه رایگان انشعابات آب، برق، گاز و پروانه ساخت مسکن مددجویان اختصاص یافته است.

مرادی با اذعان به اینکه در حال حاضر سه مرکز مشاوره عمومی در سطح شهرستان مشغول به فعالیت می‌باشند، افتتاح چهارمین مرکز مشاوره این شهرستان را همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی اقدام موثر دیگری ارزیابی کرد که در راستای رویکرد کلان سازمان بهزیستی و با هدف تقویت فعالیت‌های پیشگیرانه صورت پذیرفته که زمینه فعالیت‌های تخصصی روانشناختی را در شهرستان فراهم می‌آورد.

جلب و جذب اعتبار در خصوص اشتغال، بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی و تهیه وسایل کمک توانبخشی و نیز هزینه درمان معلولین از دیگر مواردی بود که در این جلسه مرادی به آن اشاره نمود.

 وی در پایان اظهار امیدواری کرد در سال جاری با به صفر رساندن افراد پشت نوبت در کمیسیون‌ها زمینه خدمات‌رسانی هر چه بهتر را برای مددجویان فراهم آورد.

انتهای پیام /طغیانی