به گزارش شمال اصفهان؛به نقل از خبرگزری تسنیم،رمال شیادی که در ازای شفای بیماران خاص از آنان مبالغی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال دریافت می‌کرد توسط ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان برخوار دستگیر شد. سرهنگ علی صادقی، فرمانده انتظامی شهرستان برخوار استان اصفهان گفت: در پی شکایت ۲ نفر از کلاهبرداری فردی که در زمینه […]

به گزارش شمال اصفهان؛به نقل از خبرگزری تسنیم،رمال شیادی که در ازای شفای بیماران خاص از آنان مبالغی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال دریافت می‌کرد توسط ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان برخوار دستگیر شد.

سرهنگ علی صادقی، فرمانده انتظامی شهرستان برخوار استان اصفهان گفت: در پی شکایت ۲ نفر از کلاهبرداری فردی که در زمینه رمالی فعالیت می‌کند موضوع در دستور کار ویژه ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این دو نفر که به بیماری خاص دچار هستند برای شفای بیماری خود به فرد مذکور مراجعه کرده و او نیز در طی جلسات متعدد از آنها مبلغ ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون ریال را دریافت کرده اما بیماری آنها نه تنها بهبود نیافته بلکه روز به روز نیز بدتر شده است.

وی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات و اطمینان از صحت موضوع در محل حاضر و در حالی که افراد زیادی برای مراجعه به وی در کنار منزلش صف کشیده بودند فرد مذکور را دستگیر کردند.

صادقی گفت: در بازرسی از منزل این شخص چندین جلد انواع کتاب‌های آشنایی با سحر و جادو، انواع طلسم، جمجمه، مو، پوست و مدفوع حیوانات و انواع سنگ‌های تزئینی کشف شد.

وی با بیان اینکه این رمال ۶۵ ساله دارای تحصیلات ابتدایی و سابقه دار است، گفت: متهم با تبلیغ در زمینه بخت گشایی، شفای بیماران خاص، باطل کردن طلسم و رفع هر گونه مشکل دیگر افراد گرفتار را به سمت خود جذب کرده و با نشان دادن تصاویر و نامه‌های تشکر آمیز افرادی که قبلاً به او مراجعه کرده بودند خود را حلال مشکلات وانمود کرده و از آنان به این طریق کلاهبرداری می‌کرده است.

وی افزود: این فرد در ابتدا برای جلب افراد از مراجعه کنندگان هیچگونه پولی دریافت نمی‌کرد اما در جلسات بعدی به مرور مبالغی از ۵۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان را دریافت می‌کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار گفت: در این زمینه پرونده تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است و کسانی که از این فرد شکایت دارند می‌توانند به پلیس آگاهی این فرماندهی مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه رمالی، فالگیری و بخت گشایی چیزی جز کلاهبرداری نیست، اظهار داشت: توصیه ما به شهروندان این است که به تبلیغات دروغین این گونه افراد توجهی نکرده و مشکلات خود را از طریق مجاری قانونی و با مراجعه به آموزه های دینی پیگیری کرده و سرمایه‌های زندگی خود را به پای این گونه افراد شیاد نریزند و در صورت هرگونه آگاهی از فعالیت آنان موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به اطلاع پلیس برسانند.