حاجی دلیگانی گفت :تفکیک دانش آموزان اتباع بیگانه از دانش آموزان ایرانی در مدارس کشور به خصوص شهرستان برخوار و شهر دولت ابادجهت جلوگیری از اختلافات مذهبی و معضلات اجتماعی ضروری است.

به گزارش  صدای برخوار به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکری به محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش خواستار جداسازی دانش آموزان اتباع بیگانه از دانش آموزان ایرانی در مدارس کل کشور شد.

متن کامل تذکر نماینده مردم شاهین شهر به وزیر آموزش و پرورش به شرح زیر است:

خلاصه تذکر: ضرورت تفکیک دانش آموزان اتباع بیگانه از دانش آموزان ایرانی در مدارس کشور به خصوص شهرستان برخوار جهت جلوگیری از اختلافات مذهبی و معضلات اجتماعی

متن تذکر: جناب آقای وزیر

اگر چه بر اساس اصل چهل و دوم قانون اساسی اتباع خارجی می توانند در حدود قانون، تابعیت کشور عزیزمان ایران را داشته باشند و از امکانات آموزشی استفاده نمایند، ولیکن نظارت بر آموزش و رفتار آنها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. اختلافات مذهبی و دیگر آسیب های اجتماعی در این‌گونه مدارس بیداد می‌کند.

اختلاف سنی اتباع خارجی با فرزندان کشور عزیزمان باعث ایجاد معضلاتی برای این عزیزان شده که اگر رسیدگی نشود قطعا شاهد بروز حوادث خطرناکی خواهیم بود که به آبرو و حیثیت کشور لطمه وارد خواهد شد. تفکیک دانش آموزان اتباع بیگانه از دانش آموزان ایرانی امری ضروری است. مدارس دولت آباد شهرستان برخوار نمونه‌هایی از این واقعیت تلخ هستند. لطفا رسیدگی نمائید.

انتهای پیام /طغیانی