صدای برخوار ؛ در پی افزایش دوباره دما تا ۳۹ درجه سانتیگراد در روزهای پنج شنبه و جمعه گذشته که افزایش مصرف آب توسط مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان را درپی داشت ، بار دیگر بخش هایی از اصفهان و شهرهای اطراف با افت شدید فشار و قطع آب مواجه شدند.

به گزارش صدای برخوار ؛ شهروندان اصفهانی در روزهای پایانی هفته گذشته شاهد افزایش تردد تانکرهای آبرسانی سیار در سطح این کلان شهر بودند.

در پی افزایش دوباره دما تا ۳۹ درجه سانتیگراد در روزهای پنج شنبه و جمعه گذشته که افزایش مصرف آب توسط مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان را درپی داشت ، بار دیگر بخش هایی از شهر اصفهان و شهرهای اطراف با افت شدید فشار و قطع آب مواجه شدند.

به همین منظور آبفای استان اصفهان با اعزام ۲۲ دستگاه تانکر آبرسانی با ظرفیت ۱۴۴ هزار لیتر در روزهای ۲۱ و ۲۲ مردادماه جاری سعی کرد تا بخشی از آب مورد نیاز شهروندان اصفهانی در خیابان های مشتاق، باهنر، رباط اول ، امام خمینی ، شهیدان کاظمی ، روشن دشت و شهرک زاینده رود را تامین کند.

تعدادی از این تانکرها همچنین برای تامین آب شرب روستائیان منطقه زیار و روستاهای جلال آباد و صالح آباد نجف آباد اعزام شد.

با ادامه گرما در هفته جاری نیز پیش بینی می شود عملیات آبرسانی سیار به مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه یابد.

گفتنی است درحال حاضر میزان آب تولیدی تصفیه خانه آب باباشیخعلی و چاه های متفرقه در حدود ۱۴ هزار لیتر در ثانیه و میزان مصرف آب مشترکین در ۵۷ شهر و ۳۸۰ روستای تحت پوشش سامانه اول آبرسانی اصفهان بزرگ در حدود ۱۸ هزار لیتر در ثانیه است. همین میزان اختلاف تولید و مصرف سبب کاهش شدید فشار و یا قطع آب در برخی مناطق تحت پوشش آبفای استان اصفهان می شود.