به گزارش شمال اصفهان؛ مدیرعامل آب منطقه ی استان اصفهان گفت :به دلیل کاهش در بارندگی های حوضه آبریز زاینده رود حجم آب این سد به ۳۱۰ میلیون متر مکعب معادل ۲۰ درصد از مخزن حجم آب رسیده است. مسعود میرمحمد صادقی مدیرعامل آب منطقه ای استان اصفهان در گفتگو باخبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان […]

به گزارش شمال اصفهان؛ مدیرعامل آب منطقه ی استان اصفهان گفت :به دلیل کاهش در بارندگی های حوضه
آبریز زاینده رود حجم آب این سد به ۳۱۰ میلیون متر مکعب معادل ۲۰ درصد از
مخزن حجم آب رسیده است.
مسعود میرمحمد صادقی مدیرعامل آب منطقه ای استان اصفهان در گفتگو باخبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص شرایط حوضه آبریز زاینده رود گفت:این حوضه آبریز متاسفانه در سال آبی جاری شاهد کاهش شدید در میزان بارندگی ها بوده است به گونه ای که در غرب حوضه آبریز که در منطقه کوهستانی کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری واقع شده با ۲۳ درصد کاهش نسبت به میانگین، در شهر اصفهان با ۳۰ درصد کاهش و در شرق حوضه که محل قرارگیری کشاورزان است تا ۸۰ درصد کاهش بارندگی را داشته ایم.

وی در ادامه افزود:به همین خاطر حجم آب سد زاینده رود به ۳۱۰ میلیون متر مکعب رسیده که این حجم ۲۰ درصد از حجم پشت مخزن سد را شامل می شود.

میرمحمد صادقی تصریح کرد:حق آبه کشاورزان نیز بنا بر برنامه ریزی های صورت گرفته از تاریخ ۱۵ آبان آغاز و تا ۲ خرداد ادامه دارد که اختصاص این حق آبه شرایط را وخیم تر کرده است.

مدیرعامل آب منطقه ای استان اصفهان با اشاره به شرایط سخت این استان در تامین آب تابستان گفت:برای عبور از تابستان امسال سیاست های انقباضی اتخاذ شده و بر اساس آن پس از اتمام زمان آبدهی کشاورزان، زاینده رود نیز از خردادماه خشک خواهد شد.

وی عنوان کرد:در این شرایط کشاورزان استان با روش های بهینه مصرف به کمک جهاد کشاورزی باید سال جاری را پشت سر بگذارند.

میرمحمد صادقی در پایان به شرایط تالاب گاوخونی اشاره و بیان داشت:آب تالاب گاوخونی را آخرین جریان رودخانه،پساب یکی از تصفیه خانه های اصفهان، زهاب زمین کشاورزی تشکیل می دهد از همین رو تالاب در شرایط فعلی درصدی آبگیری شده است.