به گزارش صدای برخوار؛به تقل از طلوع برخوار:دادستان برخوار تاکید کرد:مردم هنگام خرید ملک و زمین حتماً از دستگاه های مرتبط استعلام بگیرند. سعید رضا طلابی در گفت و گو با طلوع برخوار با اشاره به موضوع زمین خواری از طریق تغییر کاربری و تصرف غیرقانونی اموال غیرافزود: یکی از مشکلات مردم و مجموعه قضایی […]

به گزارش صدای برخوار؛به تقل از طلوع برخوار:دادستان برخوار تاکید کرد:مردم هنگام خرید ملک و زمین حتماً از دستگاه های مرتبط استعلام بگیرند.

سعید رضا طلابی در گفت و گو با طلوع برخوار با اشاره به موضوع زمین خواری از طریق تغییر کاربری و تصرف غیرقانونی اموال غیرافزود: یکی از مشکلات مردم و مجموعه قضایی وجود معاملات قولنامه‌ای وعدم اجرای طرح کاداکس(ساماندهی املاک و مستغلات) در برخوار است .

وی تصریح کرد:در معاملات زمین که امکان دریافت سند های رسمی نیست مردم از طریق قولنامه های عادی اقدام به خرید و فروش می کنند که پیامد آن ایجاد مشکلات برای خریداران است ؛ ازجمله صدور قولنامه متعدد بر روی یک پلاک و داشتن مالکین متعدد، که باعث ایجاد مشکلات مالی می شود.

دادستان برخوار باهشدار نسبت به خرید و فروش زمین‌های قولنامه‌ای و بدون سند تاکید کرد: مردم باید به منظور جلوگیری از پدیده زمین خواری هنگام انجام هرگونه معامله‌ای برای خرید ملک یا زمین، حتما از دستگاه‌های مرتبط استعلام بگیرند.

طلابی استفاده کشاورزان از پساب فاضلاب ها را یکی دیگر از مشکلات این شهرستان خواند و افزود:سهم آب برخی از کشاورزان در برخوارمشخص نشده و این مسئله باعث شده که برخی ازسودجویان مزارع خود را با پساب فاضلاب ها آبیاری و محصولات آلوده را وارد بازار کنند و از این طریق سلامت مردم در معرض تهدید قراردهند.

وی هشدار داد:کشاورزان برای کشت برخی از محصولات نباید از پساب فاضلاب استفاده کنند و چنانچه مردم وسازمان ها در این خصوص گزارش دهند موضوع به صورت جدی پیگیری و با متخلفان برخورد می شود.

دادستان برخواربا اشاره به جرایم در حوزه فضای مجازی افزود:فضای مجازی با توجه به رشد فراگیر فناوری‌های نوین به دلیل استفاده‌های ناآگاهانه و نادرست‌، بستری مناسب برای ظهور انواع جرایم جدید شده است.

طلابی تصریح کرد: البته جرایم در فضای مجازی در شهرستان برخوار نسبت به سایر جرایم هنوز پایین تر است اما همین میزان رشد نیز نشان می دهد که در این فضا چالش هایی وجود دارد که باید متناسب با آن وارد عمل شد.
/انتهای پیام/طلوع برخوار