صدای برخوار ؛ امام ‌جمعه محترم شهر دولت‌آباد پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: ۹ دی ماه را در پیش داریم که روز بصیرت و میثاق اُمت با ولایت نامیده شده است

به گزارش صدای برخوار ؛ امام ‌جمعه محترم شهر دولت‌آباد پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: ۹ دی ماه را در پیش داریم که روز بصیرت و میثاق اُمت با ولایت نامیده شده است.

شرایط کشور به چند دلیل روزبه‌روز حساس‌تر می‌شود. دلیل اول اینکه ما در تحریم هستیم و دشمن فشار اقتصادی و روانی شدیدی را بر مملکت وارد می کند.

دلیل دوم کم کاری بعضی از مسئولین است که متأسفانه می‌بینیم هرچند روزی یک نفر به جرم اختلاس و حیف ‌ومیل بیت‌المال دستگیر می شود.

دلیل سوم عدم کار فرهنگی است که متأسفانه از کار فرهنگی و مذهبی روی جوانان غفلت کردیم. دلیل چهارم اینکه بعضی از مردم و خصوصاً جوانان گوش به رسانه‌های بیگانه می‌دهند و آنها را باور می‌کنند. دلیل پنجم انتخابات مجلس شورای اسلامی است که دشمن سعی دارد نفوذی‌های خود را در مجلس بفرستد. دلیل ششم گرانی بنزین و فشار اقتصادی که روی مردم هست. به این دلایل شرایط حساس شده است، به همین جهت فهم و بینش سیاسی مردم در مواجهه با این شرایط مهم و مؤثر است.
ایشان تأکید کرد: وظیفه ماست که دشمن و توطئه دشمن را بشناسیم، توطئه دشمن این است که فشار اقتصادی وارد کند و از طریق نارضایتی اقتصادی مردم را در مقابل مردم و نظام قرار دهد. همانطورکه در اغتشاشات اخیر دیدیم اول اعتراض به گرانی بنزین بود بعد تخریب و کشته سازی. وظیفه دیگر این است گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم، ببینیم ایشان چه می گوید و چه می‌خواهد، آن را انجام دهیم. وظیفه بعدی این است که در انتخابات متوجه باشیم که چه کسی را انتخاب می‌کنیم. ما درحال حاضر دو نمونه مدیریت در کشور داریم؛ مدیریت انقلابی و ارزشی که برای خدمت به مردم شب و روز ندارد و نمونه دیگر مدیریت لیبرال و مدیریت افراد پیر و ناتوان و بعضاً به فکر منافع خود. اگر بخواهیم تحول در عرصه مدیریت کشور و پیشرفت جامعه ایجاد کنیم باید در انتخابات به کسانی رای بدهیم که شیفته خدمت باشند نه تشنگان قدرت. متأسفانه مدیریت فعلی کشور دست تشنگان قدرت است و رغبتی به خدمت ندارند.
حجه الاسلام و المسلمین محمود آبادی در ادامه فرارسیدن پنجم جمادی الاولی (روز چهارشنبه) سالروز تولد باسعادت عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب سلام‌الله‌علیها و روز پرستار را تبریک گفتند و افزودند: یکی از ویژگی‌های این بانوی بزرگوار کار فرهنگی است که در زمان پدر خود انجام می‌دادند. آن بانوی بزرگوار مفسر قرآن بودند، وقتی به همراه پدر بزرگوار خود به کوفه آمد زنان کوفه متوجه علم و عبادت آن حضرت شدند و از حضرت علی علیه السلام تقاضا کردند که زینب برای آنها تفسیر قرآن بیان کند. حضرت زینب سلام الله علیها در طول چهار سال برای زنان و دختران کوفه تفسیر بیان می‌کرد. یک روز حضرت علی علیه السلام از کنار کلاس درس ایشان عبور می‌کردند که متوجه شدند حضرت زینب آیات اول سوره مریم و حروف مقطعه آن را بیان می‌کند، پس از پایان درس حضرت علی علیه السلام به زینب فرموده‌اند: در حروف مقطعه اول سوره مریم راز و رمزی است و از رویدادهای دشوار خبر می‌دهد که بر تو و برادرت حسین در کربلا روی خواهد داد. سپس حضرت علی علیه السلام به برخی از ابعاد فاجعه جانسوز کربلا پرداختند. یکی دیگر از ویژگی‌های حضرت زینب سلام الله علیها ولایتمداری و تبعیت از امام زمان خود است، در هیچ جایی امام زمان خود را رها نکرد و در دفاع از ولایت شجاعانه ایستاد و بارزترین آن مجلس یزید بود، انشاءالله این ویژگی در وجود ما هم باشد و ما هم امام زمان خود و جانشین او را رها نکنیم.
حجه الاسلام و المسلمین محمود آبادی همچنین یاد و خاطره شهدای غواص در عملیات کربلای ۴ را گرامی داشتند و فرمودند: این عزیزان با خون خود اروند را رنگین کردند، باید این شهدا را به جوانان معرفی کنیم، این شهدا باید اُلگوی ما باشند. این شهدا به مملکت خدمت کردند و باعث شدند کشور اسلامی ما امروز به این مرحله برسد.
خطیب جمعه در پایان اظهار کرد: روز دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشاء در امام زاده ابراهیم علیه السلام (امامزاده نرمی)مراسم گرامیداشت نهم دی برگزار می‌شود که انشاء الله شما عزیزان در این مراسم حضور خواهید یافت. ما با حضور خود در این مراسم از فتنه گران اعلام انزجار و نفرت می کنیم و دست بیعتی دیگر می دهیم با ولایت و نظام خودمان و حمایت می کنیم از نظام مقدس جمهوری اسلامی.

/انتهای پیام/