صدای برخوار- مدیر آبفا شهرستان برخوار گفت:۱۰۰ درصد آب شرب شهرستان برخوار از آب طرح اصفهان بزرگ یعنی تصفیه خانه آب بابا شیخعلی تامین می شودوتمام شرایط استاندارد های شرب را دارا می باشد .

به گزارش صدای برخوار،احمدرضا مهرجو در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: آب طرح شهرستان برخوار از طریق چهار خط انتقال از مسیرهای شیرخانه کاوه،شیرخانه دولت آباد ،شیرخانه زینبیه و ایستگاه پمپاژ آب اردستان منشعب شده و وارد شبکه توزیع آب برخوار می شود.

وی تصریح کرد:شیرخانه های ذکر شده بر روی خطوط اصلی انتقال آب با اقطار یک هزار و یک هزار و ۴۰۰میلی متر ساخته شده اند که آب این خطوط از مخازن موسوم به پیلاف گرفته و با کنترل آن در شیرخانه ها آب به میزان مورد نیاز به شهرها انتقال می یابد.

مدیر آبفا شهرستان برخوار با اشاره به اینکه میزان مصرف آب شهرستان در اوقات پیک مصرف به بیش از ۳۰ هزار متر مکعب درشبانه روز می رسد ، بیان کرد:سرانه مصرف آب شهروندان در بخش  مسکونی حدود ۱۴۵ لیتر در شبانه روز و در کل حدود ۱۸۰ لیتر در شبانه روز می باشد . این میزان در چند سال قبل بالای ۲۲۰ لیتر در شبانه روز بوده که با انجام اقدامات آموزشی و تشکیل اکیپ مروجین مصرف آب و نیز آگاه سازی مردم در صرفه جویی ومصرف بهینه آب و در اصل مساعدت مردم فهیم شهرستان توانستیم این میزان را حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش دهیم .

مهرجوکنترل کمی و کیفی آب شرب را از وظایف اصلی و ذاتی شرکت آب و فاضلاب دانست و تاکید کرد:در زمینه کیفی آب نیز این امور روزانه وبصورت مستمر آزمایشات کلرسنجی ، کدورت سنجی و پی اچ سنجی آب را انجام می دهد همچنین هر هفته با نمونه برداری از آب داخل شبکه توزیع در سطح شهرستان آزمایشات شیمیایی و میکروبی انجام و از سالم و بهداشتی بودن آب اطمینان حاصل می شود.

مدیر آبفا شهرستان برخوار با اشاره به اینکه سلامت و بهداشت آب شرب برای شرکت آبفا از اهمیت بسیاربالایی برخوردار است وکیفیت آب شرب ازخطوط قرمز شرکت می باشد ؛ خاطر شان کرد:شبکه بهداشت و درمان نیز بر روی کیفیت آب شرب نظارت و کنترل دقیق داشته و ارتباط تنگاتنگی در بحث کنترل و کیفیت آب با شرکت آبفا دارد همچنین شرکت آبفا استان مدتها قبل  آزمایشگاه سیارکنترل کیفی وپایش آب را راه اندازی کرده که هر زمانی که نیاز شود از آن ها برای انجام آزمایش به منظور اطمینان از سلامت آب دعوت میشود.

انتهای پیام /طغیانی