به گزارش صدای برخوار ؛ هیئت دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، لایحه پیشنهادی بانک مرکزی مبنی بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر را به تصویب رساند.

به گزارش صدای برخوار ؛ هیئت دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، لایحه پیشنهادی بانک مرکزی مبنی بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر را به تصویب رسانید.

در این رابطه بیشتربخوانید

تغییر واحد پول به «تومان»/ حذف ۴ صفر از پول ملی تصویب شد

حذف تعدادی از صفرهای پول ملی کشور چند سالی است که مطرح شده است. در مورخه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷ همزمان با رونمایی از ایران چک‌های جدید این موضوع بار دیگر مورد توجه قرار گرفت. در نهایت امروز هیئت دولت حذف چهار صفر از پول ملی را تصویب کرد.

گرچه هدف از اجرای این طرح ، حفظ کارآیی پول ملی، تسهیل و بازیابی نقش ابزارهای پرداخت نقد در تبادلات پولی داخلی، هماهنگی با آنچه در فرهنگ و عرف جامعه درباره واحد پول ملی رواج یافته است، اعلام شده است اما کاربران نظری مخالف دارند و نتیجه این عمل را کوتاه مدت دانسته‌اند. آنها معتقدند این اقدام به تنهایی نمی‎تواند اثرگذار باشد و مسئولان باید به موضوعات تاثیرگذار دیگر بر اقتصاد کشور نیز توجه کنند.

در ادامه نمونه‌هایی از نظرات کاربران که همزمان با رسانه‌ای شدن خبر تصویب این لایحه به اشتراک گذاشتند می‌بینید:

/انتهای پیام/شریان