عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت خواستار عزل وزرای اقتصادی از سوی مجلس شد و گفت: در تجمعات روزهای اخیر برخی اغتشاشگران با خود سلاح گرم حمل می کردند.

به گزارش صدای برخوار ؛حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، بورخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به تجمعات روزهای گذشته در برخی از شهرهای کشور گفت: مردم از وضعیت معیشتی، اقتصادی و گرانیها هم مشکل دارند و هم گلایه.
وی افزود: نمایندگان مجلس حامی مردم هستند. حامی مردمی که نه شغل دارند و نه درآمد. مردمی که موسسات مالی – اعتباری پول شان را پس نمی دهند. مردمی که زیر بار تورم گرفتار شدند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان ما در مجلس با هماهنگی همکاران در مجلس یک اقدام جمعی در جهت خواسته های اقتصادی مردم بعمل می آوریم، افزود: دولت در این چند سال از نظر اقتصادی به مردم فشار آورد و مجلس هم در برخی جاها وظیفه و نقش خود را انجام نداد و حتی در بعضی از جاها سیاست قوه مجریه را به راحتی پذیرفت که نباید می پذیرفت.
حاجی دلیگانی تاکید کرد: در وضعیت بد اقتصادی مجلس باید نقش نظارتی خود را بیشتر می کرد که متاسفانه نکرد.
وی با اشاره به تعطیلی ۲ هفته ای مجلس افزود: بعد از بازگشایی مجلس، در اولین فرصت وزرای اقتصادی باید به مجلس دعوت شوند و درباره مشکلات اقتصادی مردم از آنها بازخواست شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید بعد از روشن شدن کوتاهی های مسئولین، وزرای اقتصادی از سوی نمایندگان استیضاح و برکنار شوند.
حاجی دلیگانی افزود: وقت آن رسیده که رئیس کل بانک مرکزی به دلیل اهمال و کوتاهی مواخذه و برکنار شود.
وی با اشاره به پیشنهاد دولت برای افزایش قیمت ها از جمله قیمت سوخت در لایحه بودجه سال آینده، گفت: افزایش قیمت خدمات دولتی مثل قبوض اربعه گاز، آب، برق و تلفن دولت نیز مردم را به ستوه آورده و از طرف دیگر دولت تصمیم دارد تا یارانه افراد را حذف کند طبیعی است در چنین فضا و شرایطی دشمنان و سلطنت طلبان مزدوری که از رژیم صهیونیستی تغذیه می شوند، بر موج ها سوار شوند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدارای نیرو انتظامی و امنیتی با مردم بر اساس تعلیمات اسلامی و انسانی گفت: شنیدیم که در برخی از تجمعات، اغتشاش گران و آنهایی که از مردم نیستند با خود اسلحه گرم حمل می کنند تا در فرصت مناسب به سمت مردم عادی شلیک و اوضاع را وخیم کنند و بهانه برای تشدید تنش و هیجانی نمون فضاء بوجود آید تا از آن سوء استفاده کنند.
حاجی دلیگانی گفت: انتظار ما این است تا سربازان گمنام و نیروی انتظامی با هوشیاری این چهره ها را شناسایی کرده و تحویل مقامات قضائی دهند.

/انتهای پیام/