شمال اصفهان؛عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برخی از یارانه‌ها به درستی، ولی بیشتر آن‌ها به اشتباه حذف شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، در زمینه حذف یارانه‌ها اظهار داشت: برای منابع مالی حذف شده در سطح ملی برنامه‌ریزی می‌شود و این برنامه‌ریزی […]

شمال اصفهان؛عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برخی از یارانه‌ها به درستی، ولی بیشتر آن‌ها به اشتباه حذف شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، در زمینه حذف یارانه‌ها اظهار داشت: برای منابع مالی حذف شده در سطح ملی برنامه‌ریزی می‌شود و این برنامه‌ریزی به صورت کشوری و متمرکز است.

وی افزود: منابع مالی حذف شده در استان اصفهان فقط در این استان سرمایه‌گذاری نمی‌شود و برای این منابع، به صورت استانی تصمیم‌گیری نمی‌کنند.

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس بیان کرد: برخی از یارانه‌ها به درستی ولی بیشتر آن‌ها به اشتباه حذف شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی با اشاره به معیارهای تشخیص دهک‌های پردرآمد تصریح کرد: از یک سری بانک‌های اطلاعاتی برای تشخیص دهک‌های پردرآمد استفاده می‌شود، به عنوان نمونه افرادی که ماشین‌های خارجی خرید کردند و یا املاکی به نامشان ثبت شده و یا حساب‌هایی با گردش مالی بالا دارند جزء این دسته قرار می‌گیرند.

حاجی دلیگانی گفت: در برخی موارد اطلاعات استفاده شده برای حذف یارانه‌ها درست نبوده و یا اشتباهاتی رخ می‌دهد که باید بستر اصلاح هم وجود داشته باشد، ما این مشکلات را منعکس کردیم، اصلاح هم صورت گرفت ولی برطرف کردن برخی زمان‌بر است.

وی درباره صحبت‌هایی که مبنی بر حذف کامل یارانه‌ها برای همه دهک‌ها مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد: یارانه‌ همه اقشار جامعه به طور کامل حذف نمی‌شود.
این خبر را با دوستان در تلگرام به اشتراک بگذارید