صدای برخوار ؛ رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۶ هزار راس دام علیه بیماری بروسلوز (تب مالت) واکسینه شدند

صدای برخوار ؛ رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۶ هزار راس دام علیه بیماری بروسلوز (تب مالت) واکسینه شدند
به گزارش صدای برخوار ؛ به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار، دکتر مجید فلسفی منش اظهار داشت: هر ساله بر اساس دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور و به منظور پیشگیری از ابتلاء دامها به بروسلوز و کنترل بیماری تب مالت در انسان، جمعیت دامی شهرستان واکسینه می شوند.
وی افزود: عملکرد دامپزشکی شهرستان برخوار در خصوص مایه کوبی بروسلوز در پنج ماهه اول سال جاری ۶۶۸۴ راس دام(گاو، گوساله، گوسفند و بز) بر علیه بروسلوز واکسینه شده است که پیش بینی لازم محقق گردیده است.
فلسفی منش افزود: از موارد مهم و ضروری پیشگیری علیه انواع بیماری در دام،‌ واکسینه کردن آنها در زمان مناسب طبق برنامه دامپزشکی است.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار اضافه کرد: از ابتدای اجرای طرح تا کنون بیش از ۳۲۵۷ راس دام سنگین(گاو و گوساله) علیه بیماری بروسلوز توسط اکیپ های بخش خصوصی- دولتی – در شهرستان برخوار واکسینه شده است.
شهرستان برخوار یکی از قطبهای مهم دامپروری و تولید شیر در استان استان اصفهان است که با وسعت بیش از ۹۸۵ هکتار در شمال شهر اصفهان قرار دارد.
بیماری بروسلوز اساساً بیماری حیوانات بوده که اغلب به انسان انتقال می‌یابد و در انسان گستردگی جهانی دارد. ولی وقوع آن در هر ناحیه به انتشار و تراکم عفونت در بین دام‌ها و تماس بین انسان و حیوانات یا ترشحات آنها ونیز مصرف شیر و فرآورده‌های لبنی آلوده بستگی دارد. از بین گونه‌های بروسلا، بروسلاملی تنسیس معمول ترین علت بیماری در انسان می‌باشد.

/انتهای پیام/