معاون تربیت و آموزش نیروی انتظامی با بیان اینکه مسابقات “مهارت های پلیسی” برای اولین بار در دنیا به ابتکار ناجا در ایران برگزار می شود از تدارک برگزاری این مسابقات به صورت بین المللی در آبان ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش صدای برخوار ؛  معاون تربیت و آموزش نیروی انتظامی با بیان اینکه مسابقات “مهارت های پلیسی” برای اولین بار در دنیا به ابتکار ناجا در ایران برگزار می شود از تدارک برگزاری این مسابقات به صورت بین المللی در آبان ماه سال آینده خبر داد.

سردار “امیرحسین یاوری” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در حاشیه بازدید از نحوه برگزاری مسابقات سراسری “مهارت های پلیسی” کارکنان ناجا در مرکز آموزش علمی تخصصی درجه داری شهید” بهشتی” اصفهان گفت: با توجه به تاکید فرمانده ناجا مبنی بر مهارت سازی آموزش ها در بین کارکنان، این نتیجه حاصل شد ،مهارت های مورد نیاز پلیس به صورت یک مسابقه برگزار شود که علیرغم ایجاد شادابی و نشاط در بین کارکنان ،رقابت نیز در بین شرکت کنندگان برای کسب مقام صورت گیرد که با انجام دادن تمرین های بیشتر مهارت های بهتری را کسب کنند.
وی افزایش آمادگی جسمی و روحی کارکنان و نشان دادن اقتدار و توانمندی بالای ناجا به عنوان پلیس مقتدر را از جمله اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش می کنیم با این گونه اقدامات میزان صدمات و آسیب های کارکنان در مواجهه با تهدیدات و حوادث مختلف کاهش یافته و موفقیت در انجام ماموریت ها را ارتقاء دهیم.
معاون تربیت و آموزش ناجا، در خصوص علت برگزاری این مسابقات در اصفهان گفت: مرکز آموزش شهید بهشتی اصفهان یکی از بهترین و مجهزترین مراکز آموزش نیروی انتظامی در کشور است ولی در صدد هستیم ، شرایطی را فراهم کنیم که همه کارکنان بتوانند قبل از ورود به مسابقات ورزشی در مرکز خود تمرینات لازم را با استفاده از امکانات و تجهیزات مناسب انجام داده و مهارت هایشان را افزایش دهند.
وی اظهار داشت: به یاری خداوند مرحله دوم مسابقات “مهارت های پلیسی” خرداد ماه سال آینده در یکی دیگر از استان های کشور برگزار می شود.
سردار یاوری همچنین از تدارک برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی “مهارت های پلیسی” در آبان ماه سال آینده خبر داد و گفت: تاکنون با مسئولان پلیس چندین کشور دنیا در این رابطه مذاکراتی صورت گرفته و آنها آمادگی خود را برای حضور در ایران اعلام کردند و در این مدت هم ما تلاش می کنیم با اجرای مسابقات و تمرینات سطح توانمندی و آمادگی نیروهای خود را برای رقابت با نیروهای پلیس این کشورها بالا برده و یک کار حرفه ای از پلیس جمهوری اسلامی ایران ارائه کنیم.
معاون تربیت و آموزش ناجا خاطر نشان کرد: بخش های ورزشی این مسابقات برای اولین بار در دنیا به ابتکار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی طراحی شده و می تواند به عنوان یک برند برای این نیرو ثبت شود

/انتهای پیام/پایگاه خبری پلیس ایران