به گزارش شمال اصفهان؛ به نقل از ایرنا،جرایم مودیانی که تا پایان شهریور ۱۳۹۵ بدهی مالیاتی خود را پرداخت نمایند بخشوده خواهد شد سیدکامل تقوی نژاد روز (دوشنبه) در همایش تبیین برنامه های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اعلام کرد: جرایم مودیانی که تا پایان شهریور ۱۳۹۵ بدهی مالیاتی خود را بپردازند بخشوده خواهد شدرئیس […]

به گزارش شمال اصفهان؛ به نقل از ایرنا،جرایم مودیانی که تا پایان شهریور ۱۳۹۵ بدهی مالیاتی خود را پرداخت نمایند بخشوده خواهد شد

سیدکامل تقوی نژاد روز (دوشنبه) در همایش تبیین برنامه های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اعلام کرد: جرایم مودیانی که تا پایان شهریور ۱۳۹۵ بدهی مالیاتی خود را بپردازند بخشوده خواهد شد
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این همایش افزود: در سال جاری باید ٣۵ درصد بودجه از محل مالیات تامین شود. وی تاکید کرد: سهم مالیات در تولید ناخالص داخلی (جی.دی.پی) باید از هفت درصد به١١ درصد افزایش یابد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور درباره طرح جامع مالیاتی گفت: با این طرح دارایی همه افرادی که باید مالیات بپردازند، شناسایی می شود.

وی درباره معافیت مالیاتی صادرات نیز اعلام کرد: افرادی که مواد خام صادر می کنند فقط ۲۰ درصد معافیت مالیاتی دارند تا تشویق شوند مواد خام را به کالا تبدیل کنند.

تقوی نژاد گفت: اگر فردی امروز سرمایه گذاری کند به مدت پنج سال معافیت مالیاتی دارد و اگر در شهرک های صنعتی سرمایه گذاری کند هفت سال از پرداخت مالیات معاف می شود. همچنین سرمایه گذاری در مناطق محروم ١٠ سال و در شهرک های صنعتی مناطق محروم ١٣ سال مشمول معافیت مالیاتی است.

وی ادامه داد: همچنین افرادی که در شهرک های صنعتی مناطق محروم سرمایه گذاری کنند و پس از ۱۳ سال سرمایه آنان به دو برابر سرمایه ثبتی نرسد، همچنان از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.

تقوی نژاد گفت: همچنین برای سرمایه گذاری در طرح های بهداشتی و گردشگری امتیازهای مالیاتی در نظر گرفته شده است.

وی اعلام کرد شرکت های دانش بنیان ١۵ سال از مالیات معافند.

این مسئول درباره بدهی مالیاتی بنگاه های کوچک و متوسط گفت: این واحدها می توانند تا سه سال پرداخت مالیات خود را تنظیم کنند.

همایش «تبیین برنامه های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» با حضور وزیران صنعت، معدن و تجارت و مسکن و شهرسازی برگزار شد.

بیست و پنجم اردیبهشت ماه نیز مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان اعلام کرده بود: از ۸۷ هزار و ۶۵۹ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در کشور، ۳۷ هزار و۱۲۰ واحد در شهرک های صنعتی مستقرند و بنابراین نزدیک ۹۰ درصد صنایع کشور را بنگاه‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند.

علی یزدانی همان روز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی و صنعتگران لارستان افزود: از کل واحد صنعتی کشور، ۷۹ هزار واحد در زمره صنایع کوچک و چهار هزار و ۳۰۰ واحد در قالب صنایع متوسط محسوب می شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۹۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که از این تعداد در ۷۸۷ شهرک صنعتی کار واگذاری زمین به متقاضیان انجام می شود.

بیست و دوم اردیبهشت ماه نیز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ابلاغ بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، شرکت‌ها و واحد‌های کوچک و متوسط تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی را از شرایط نداشتن بدهی غیرجاری و چک برگشتی برای بهره‌مندی از تسهیلات و تعهدات مستثنا کرد.
این خبر را با دوستان در تلگرام به اشتراک بگذارید