شمال اصفهان؛مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: شهرداری ۵ شهر استان اعتباری بالغ بر ۱۵۳ میلیارد تومان برای توسعه فاضلاب حاشیه شهر بصورت قرارداد بیع متقابل به این شرکت اختصاص می‌دهد. هاشم امینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با انعقاد قرار دادهای بیع متقابل آب و فاضلاب با نهادهای صنعتی […]

شمال اصفهان؛مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: شهرداری ۵ شهر استان اعتباری بالغ بر ۱۵۳ میلیارد تومان برای توسعه فاضلاب حاشیه شهر بصورت قرارداد بیع متقابل به این شرکت اختصاص می‌دهد.

هاشم امینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با انعقاد قرار دادهای بیع متقابل آب و فاضلاب با نهادهای صنعتی مختلف در صورت تامین اعتبار و سرمایه‌گذاری آن نهاد، آب و فاضلاب متعهد می‌شود در یک دوره زمانی معین پساب تصفیه شده آن شرکت یا سازمان را جهت استفاده در بخش صنعت یا فضای سبز تامین کند.

وی ادامه داد: برای توسعه شبکه فاضلاب در سطح استان اصفهان با شهرداری نجف‌آباد، خورزوق، گرگاب، دولت‌آباد و دستگرد قرارداد بیع متقابل منعقد شده که طی این قرارداد شرکت آب و فاضلاب متعهد به تصفیه پساب فاضلاب برای آبیاری فضای سبز این شهرداری‌ها می‌شود و نیز این شهرداری اعتباری بالغ بر ۱۵۳ میلیارد تومان برای توسعه شبکه فاضلاب سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد: در همین راستا شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان متعهد به اجرای ۲۶ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر دستگرد در قبال هشت میلیارد تومان سرمایه گذاری شهرداری دستگرد شد که در نقطه مقابل در مدت ۱۵ سال ، ۱۵ لیتر بر ثانیه پساب فاضلاب این شهرداری را تصفیه و تحویل شهرداری برای آبیاری فضای سبز آنها می دهد.

وی بیان داشت: همچنین آب و فاضلاب متعهد است، با اجرای ۲۶ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر خورزوق در قبال تخصیص هشت میلیارد تومان اعتبار این شهرداری، ۱۵ لیتر بر ثانیه پساب فاضلاب این شرکت را تصفیه کند و برای آبیاری فضای سبز به این شهرداری تخصیص دهد.

امینی اعلام کرد: همچنین جهت اجرای باقی مانده ۴۷ کیلومتر شبکه فاضلاب شهر دولت آباد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان میزان ۳۰ لیتر بر ثانیه پساب فاضلاب تصفیه شده را طی ۱۵ سال در قبال ۱۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط شهرداری دولت آباد انجام خواهد داد.

وی بیان داشت: همچنین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ۱۰ کیلومتر شبکه فاضلاب شهر گرگاب را در قبال تحویل ۱۰ لیتر بر ثانیه پساب فاضلاب طی ۱۵ سال با سه میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط شهرداری انجام خواهد داد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی توسط شهرداری نجف آباد جهت ارتقا تصفیه خانه نجف آباد و همین طور معادل ۲۰۰ کیلومتر اجرای فاضلاب شهر نجف آباد متعهد شد ۱۲۰ لیتر بر ثانیه پساب فاضلاب تصفیه شده را طی ۳۰ سال در اختیار این شهرداری برای احیای فضای سبز قرار دهد.

وی بیان داشت: همچنین برای توسعه فاضلاب زرین‌شهر نیز با فولاد مبارکه وارد مذاکره و انعقاد قرارداد شدیم که فولاد مبارکه ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار سرمایه‌گذاری کرد که تاکنون در پی این سرمایه‌گذاری توسعه شبکه فاضلاب هفت شهر از لنجان و مبارکه و زرین‌شهر ۹۶ تا ۹۷ درصد پیشرفت داشته است.

امینی گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی دولت شرکت از استراتژی های مورد نظارت وزارت نیرو در خصوص بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می‌کند و انعقاد قراردادهای بیع متقابل در همین راستا است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر مراحل تدوین مدل مالی و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی یا شهرداری در ارتباط با سرمایه گذاری به منظور اجرای شبکه فاضلاب مناطق شرق و شمال شرقی اصفهان در حال انجام است تا پس از مراحل قانونی اجرای شبکه فاضلاب آنها نیز تسریع شود.
این خبر را با دوستان در تلگرام به اشتراک بگذارید