صدای برخوار ؛  رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: عملیات اجرایی واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل به مناسبت دهه مبارک فجر و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی روستاهای شهرستان انجام خواهد شد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: عملیات اجرایی واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل به مناسبت دهه مبارک فجر و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی روستاهای شهرستان انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای برخوار ؛ به نقل از  روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار، دکتر”مجید فلسفی منش” از اجرای واکسیناسیون رایگان طیور روستایی در شهرستان علیه بیماری نیوکاسل خبر داد و گفت: به آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، اقدام به ارائه خدمت واکسیناسیون رایگان به تمامی روستاییان، در راستای رسالت های بهداشتی و پیشگیری از بیماری های طیور می کند.
وی افزود: در این شهرستان نیز عملیات اجرایی واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در نهمین روز (۲۱ بهمن ماه) از دهه مبارک فجر در تمامی مناطق روستایی شهرستان با همکاری بسیج مهندسین کشاورزی انجام خواهد شد.
فلسفی منش با اشاره به اینکه واکسیناسیون نیوکاسل طیور به صورت آشامیدنی و با واکسن زنده مقاوم به حرارت صورت می پذیرد، بیان کرد: استفاده از واکسن مناسب از جمله موثرترین راه‌های پیشگیری از بیماری نیوکاسل برای پیشگیری از شیوع این بیماری در بین جمعیت طیور شهرستان است.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار با اشاره به اینکه نیوکاسل از جمله بیماری‌های مهم پرندگان است که در صورت همه گیری، تلفات بالایی را در صنعت مرغداری کشور به همراه دارد، بیان کرد: پیش بینی می شود در این طرح که همزمان با دهه مبارک فجر انجام می گیرد حدود ۱۹ هزار قطعه طیور بومی علیه این بیماری واکسینه شوند.
وی اجرای این برنامه را در راستای شعار سال(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها) اعلام کرد و افزود: افزایش سطح ایمنی طیور بومی و کمک به معیشت روستاییان، کاهش و کنترل خطرات انتقال بیماری به واحدهای صنعتی و در پی آن کاهش خسارات اقتصادی ناشی از این بیماری ازجمله اهداف اجرای این طرح می باشد.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار با بیان اینکه طیور شهرستان به صورت رایگان علیه این بیماری واکسینه می شوند، افزود: نیروهای این شبکه و نیروهای جهادی بسیج مهندسین کشاورزی در روستاهای تحت پوشش با همکاری بخشداران، دهیاران، همیاران دامپزشک و مردم شریف روستاهای شهرستان در این خصوص فعالیت می کنند.
دکتر فلسفی منش بیان داشت: با توجه به اینکه پرندگان بومی و روستایی از ناقلین مهم ویروس نیوکاسل هستند امیدوار هستیم با انجام واکسیناسیون طیور در سطح شهرستان ، گام موثری در راستای کنترل بیماری در واحدهای صنعتی برداریم.
وی از روستائیان درخواست کرد: در طول اجرای عملیات های رایگان واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل با اکیپ‌های مربوطه همکاری لازم را داشته باشند.

/انتهای پیام/